Grafik Web Tasarım ve Seo İnternet Sitesi
Eylül 26, 2014
Dolar Euro Krizinden En Az Etkilenmek İçin Tüyolar
Ekim 16, 2018
Tümünü göster

Totem Led Ekran İncelemesi

Merhaba, totem led ekran günümüzde reklamcı firmalar tarafından dış mekan reklamcılığında, belediyelerin bilgi ekranları olarak şehir merkezlerinde, firmaların dış mekanlarda ürünlerini görsel olarak tanıtımlarında sıkça kullnılıyor, bu yazımızda totem led ekran yapımında kullanılan malzemeleri ve totem led ekranların nasıl çalıştığını konular halinde anlatarak sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Totem Nedir ?

Aslında totem, kelime anlamıyla daha önce olmuş bir işi yeniden aynı yollarla denenerek olmasının beklmesine denir, reklamcılık sektöründe totem denildiğinde totem diğerinden bahsedilir, totem direği (İngilizce : totem pole) ise Pasifik Kuzeybatısı Kızılderilileri kültüründe kullanılan, tek parça uzun boylu ağaçlardan, özellikle de yöredeki boylu mazı ağacınnın dallarından arındırılan gövdesinden oyulan totem ağacı anıt heykel olarak kullanılmaktadır. Reklamcılık sektöründe kullanılan totem direklerin ağaçlardan oyulması oldukca maaliyetli ve endüstriyel anlamda oldukca dayanıksız olacağı için metalurji uzmanlığı gerektiren çelik hammaddesi kullanılarak üretilir.

 

Led Ekran Nedir ?

Led ekran, RGB led panellerin bir şase üzerinde led kontrol kartı, ve led adaptörlerinde kullanılarak bir araya etirilmiş olan led üründür.

Totem Led Ekran Nedir ?

Totem led ekran, dış mekanda reklamcılık yapılması için yapımında totem direği ve dış mekan led ekran kullanılan reklamcılık ürünüdür, totem için kullanılacak olan led ekran, led adaptör, led kontrol kartı, klima gibi ürünlerin yanı sıra dış ortamlara dayanıklı endüstriyel yapıya sahip RGB P10 panel kullanılır.

Totem Led Ekran Nasıl Yapılır ?

Totem led ekran yapımı temelde, uygulama istenilen bölgede bir keşif yapılarak gerekli ölçülerin alınmasından sonra mekana uygun metaryallerin seçilmesine dayanır. mekana uygun totem için kullanılacak metaryel çelik olacaksa metalurji uzmanlığı gerektir üretim bir demir çelik fabrikasında yapılır, ayrıca toteme yerleştirilecek led ekranda bir led üretim fabrikasında üretilerek montaj işlemi totem diğerinin açık alana sabitlenmesinden sonra gerçekleştirilir.

Totem Led Ekranda Kullanılan Teknoloji Nedir.

Totem led ekran genellikle büyük ölçülere sahip olduğu ve açık havada reklam yapılmak için kullanıldığından, uzaktan erişim sağlnaması gereken bir led üründür, bu nedenle kullanılan kontrol kartı genellikle kablosuz erişimi desteklemelidir, eğer erişim mesafesi dahada uzak olacaksa totem içerisine internet erişimi olan bir bilgisayar yerleştirilerek kontrollerin uzaktan bağlantı yöntemiyle yapılması sağlanır. Bu tür led ekranlar farklı hava koşullarına dayanması planlandığı için ekran yapımında RGB P10 panel kullanılır, ekranın boyutlarının büyük olması nedeni ile sıcaklığın sürekli sabit tutulması için yapımında klimada kullanılması zorunlu bir durum haline gelmiştir.

Totem Led Ekran Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler,

Totem led ekran reklam ürünü, açık havada çalışacağı için her hava koşuluna dayanabilen kaliteli ürünler seçilmelidir. piyasada bir çok firma totem led ekran için çeşitli fiyatlar teklifinde bulunuyor, müşteriler içinse elbette en uygun fiyatı seçerek ticari açıdan karlı bir iş olması planlanır. Burada dikkat edilmesi gereken üretici firmanın vermiş olduğu servis hizmeti, hizmetin devamlılığı ve ürünlerin kalitesidir eğer kalitesiz ürünler kullanılmışsa tamir masrafları ürünün maliyetinden daha fazla olabilir, totem led ekran yaptırmak istediğiniz firmadan mutlaka daha önce yapmış olduğu totem led ekran referanslarını isteyin.

 

Kaynak: http://www.drmled.com/Totem-Led-Ekran-blog202.html

 

Armut.com dan teklif alabilirsiniz.  Renkli Reklam Denizli Merkezefendi Tabela – Armut.Com

Comments are closed.