Tabela Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz

AÇIKHAVA REKLAMCILIĞI ÜRÜNLERİ
Ağustos 26, 2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi İlan ve Reklam Yönetmeliği
Ağustos 26, 2014
Tümünü göster

Gelişen teknollojiler ile üretilen tabela türleri çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilikten nasibini alan tabelacılar da günümüz şartlarında dekoratif ve estetik anlamda zengin duran tabela çeşitlerini müşteriye sunarken üretilen tabelaların malzeme ve dış koşullardan etkilenmemesi için standartlaşmış kalıplar dışına çıkarak uzun ömürlü tabela nasıl yapılabilir arayışları içersine girmişlerdir.

Bildiğiniz üzere ucuz işin ömrüde az ve ucuz olur. Tabela yaptırırken dikkat etmeniz gereken hususların başında malzeme seçimi ve uydurmasyon sistemlerle denenmemiş tabela türlerini üretmek yerine standartlaşmış tabela çeşitlerini tercih etmeniz hem keseniz hemde kurumunuz veya dış cepheniz için uygun olacaktır.

İlgi çekici farklı tabela herzaman müşterinin ilgisini çeker, hizmetinizin ve sunmuş olduğunuz müşteri menuniyetiyle tüm bunlar birleştiğinde doğru orantılı olarak size kazanç olarak geri dönen bir anahtar gibidir tabela.

Tabela siparişi verirken dikkat etmeniz hususların başında projelendirme ve üretim bitiminde tabelanın montajı esnasında karşılaşılacak sorunlar ve tabelanın o bölgede farkedilebilirliği düşünülerek yükseklik mesafe ve yazı okunabilirliği konularında ciddi anlamda düşünülerek karar verilmelidir.

Sonrasında düşünmeden yapılan tabela çeşitleri kazık gibi ortada kalarak görüntü kirliliğine yol açmaktadır. Belediyelerin ve ana artellerin tabela yönetmelikleri her nekadar gelişi güzel konulan tabelalar nedeniyle çephe kirliği hat safhaya ulaşmıştır.

Comments are closed.